Večerníčkové postavy

Sdílet

Sehnat na netu rozumné obrázky postav z večerníčků je nadlidský výkon. Ono je jich sice moře, ale téměř žádný není ten \„správný\“:

  • obrázky jsou malé (jak velikost, tak rozlišení)
  • postavičky jsou deformované – vetšinou se jedná o screenshoty z různých dílů, ty sice obsahují hledanou postavičku/y, ale prostě ve své činnosti není \„pěkná\“
  • barvy jsou divné
  • postavičky mají pozadí (což je logické), ale to se vám nehodí

Proč jsem vlastně hledal? Jeden z dárků pro neteře letošní rok májí být polštáře do dětského pokoje s potavičkama z večerníčků.
Nejdřív jsem hledal obchod, kde bych nažezhovačky či nášivky koupil a příslušně je aplikoval, ale tento sortiment téměř neexistuje a když, tak v bídné kvalitě.

Rozhodl jsem se tedy pro plán 2: získat obrázky večerníčkových postav, upravit si je k obrazu svému a ty použít na potisk…

Update 6.12.2009

Konečně jsem sem na blog dal i fotky finálních výrobků – \polštářů s postavičkami z večerníčků\


Všechny níže uvedené obrázky jsem upravoval pro svůj cíl – vytvoření potisku, který se obstřihne okolo obrysu, aby to potisk na barevné látce nebyl bílým čtvercem. Z tohoto důvodu je kolem všech postaviček šedá linka.
Věřím, že průměrně schopný uživatel PC s nějakým grafickým software si s ní hravě poradí, tudíž ji tam nechávám.

Obrázky jsou upraveny pro velikost tisku na A4.

Téměr ve všech případech jsem upravoval barevnost – někde je to vidět negativně, někde pozitivně.

Zde tedy jsou:

Na netu jsem našel rozumné obrazky Hajného Robátka, Víly Amálky a Rumcajse s Manky a Cipískem:

Nakoupil jsem několikatero omalovánek, jedno pexeso a jedno kvarteto. Zklamáním bylo, že se neprodává něco z toho s velkým výběrem večerníčkových postaviček – vždy s jedná o jednoho výtvarníka a tudíž jen pár večerníčků.

Z omalovánek Zdeňka Smetanu tak můžete získat Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrku, Malou čarodejnici a Štaflíka a Špagetku.
Kvarteto Radka Pilaře vám pak dodá 4× Večerníčka a 4 postavičky z Rumcajse (imho) – ostatní karty mi nic neříkali. Podobně (co do znalosti postaviček) dopadlo pak jeho pexeso.
Omalovánky Gabriely Dubské mají přímo název večerníčku – Maková panenka – tudíž večerníčkový pár Maková panenka a Emanuel není překvapením.
Krtečekovi omalovánky Zdeněka Milera pak můžete koupit několikatery.

Z těchto zdrojů jsem tedy naskenoval pár obrázků, které byly vhodné a z nich pak upravil tyto: Štaflík a Špagetka, Maková panenka a Emanuel, Rákosníček.

Možná někdy upravím i ten zbytek naskenovaných…

Pokud by jste našli rozumnou stránku s obrázky postav z večerníčku, podělte se prosím v komentářích. Díky

Publikováno: 18.12.2008 02:35
Knedle

Související články

blog comments powered by Disqus
Počet komentářů k tématu: 8
#1 mibb

super, díky moc,opravdu jediné rozumné obrázky!! kdyby byly do budoucna i další, budu moc ráda. ještě jednou děkuju za pomoc při mém putování po internetu :-) Míša

#2 Asino

Ahoj super obrázky jen doufám že je zvětším :-) Moc děkuji

#5 knedle

#4 jirka: díky za odkaz, pozadí vypadají k světu – i z nich by bylo možné postavičky vykousnout

#4 Jirka

http://www.hello-vecernicek.cz/…iTapetu.aspx Sice tapety na plochu, ale také celkem použitelné: Křemílek a Vochomůrka, Rumcajs, Maková panenka

Reakce: #5 knedle
#6 Havro

Dik moc!

#7 Vendy

Super,moc díky

#8 paya

děkuji mnohokrát :)

#9 Visio

Díky za obrázky!