Prima jaro 2009 - Hledej si svůj oblíbený seriál (#1)

Sdílet

Televize Prima již tradičně nezklamala a pro fanoušky \„svých\“ (u ní vysílaných) seriálů opět přichystala svou oblíbenou hru: Hledej si svůj oblíbený seriál

S pondělím 16. února přišla změna vysílacího schématu pro \„Jaro 2009\“. Do vysílání opět nastupuje pro mě velmi nekoukatelná soutěž Nic než pravda a v blízké době nastoupí další čtyři nové pořady (viz níže), které budou okupuvat časy v 20, respetive 21 hodin.

Tuto změnu nejvíce pocítí fanoušci a diváci seriálu Kausy z Bostonu (tj. já), který z přívětivých 21:20 v pondělí se přesunul o den a hodinu do úterý 22:25, což bude znamenat citelný úbytek diváků tohoto seriálu.

Tento krok (přehazování seriálů uprostřed \„jejich\“ sezóny) je Primáckým trademarkem, na který nadávají všichni diváci již několik let. Byly jím v minulých letech postihnuty např. seriály Chirurgové, Zoufalé manželky, Žralok, Myšlenky zločince… Jedině Hrdinů – Heroes se to nikdy nedotklo, protože tento seriálový hit nasadila Prima rovnou v nekoukatelný čas po 22 hodině…

Novinky na Primě

Na co se tedy můžeme těšit?

  • Jak se staví dům – nedělní podvečerní stavební show, kde tři účinkující dvojice budou designově a stavebně zařizovat dům, vycházející z původního pořadu „Jak se staví sen“, který se již ve vysílání Primy neobjeví.
  • Ano, šéfe! – Šéfkuchař Café Imperiál Zdeněk Pohlreich bude řešit problémy špatných restaurací. (adaptace Kitchen Nightmare s Gordonem Ramsay)
  • Nepodceňuj blondýnky – S padesáti blondýnkami bude bojovat vždy jen jeden muž ve vědomostní soutěži Miroslava Šimůnka.
  • Vím, cos dělal v pátek – v soutěži půjde o to, že účastnici budou hypnotizování a uvěří, že věci, které jsou v příkrém rozporu s jejich myslí, budou moci dělat. Soutěžící bude do stavu hypnózy uveden na jeden den, a po jejím konci si nebude nic pamatovat. O několik dnů později bude muset soutěžící ve studiu zrekonstruovat svůj den, kdy byl v hypnóze. Moderátorem bude Lukáš Hejlík.
  • Nahá jsi krásná – Jde o anglický formát How To Look Good Naked. Cílem je pomáhat ženám zvyšovat sebevědomí.

(copy and paste z Lopuchu, příspěvek identity Toony)

Nemůžu neokomentovat

  • Jak se staví dům – beru; předchůdce byl úspěšný a sledovaný (i na Streamu má pěkná čísla) – jak už bylo výše: neděle podvečer
  • Ano, šéfe! – nemusí to být špatné, napoví první díl. Uvidíme, zda opět Prima pose.e další cizí formát (tak jako vždy) a nebo se pochlapí… – čtvrtek po 21 hodině (5.3?)
  • Nepodceňuj blondýnky – 50 blondýnek mi pripomíná bárbíny z Ber nebo neber, vědomostní soutěz na Primě – eee – měli nějakou nekopírovanou vědomostní soutěz? Milionář byl nejdříve na Nově co si pamatuju. 5 vs 5 ani Ber nebo neber vědomostní soutěže nejsou. Asi to bude sračka velikosti Pustit žilou. Nechápu cílové publikum – chlapi (kvůli těm blondýnkám?), ženské (kvůli chlapovi?), důchodci (nenáročná zábava?) – prostě netuším – pátek ve 20 (13.3?)
  • Vím, cos dělal v pátek – tohle si nedokážu ani představit, možná průser, možná to bude koukatelné – neděle v 20 (?)
  • Nahá jsi krásná – to je imho omyl jara – cílové publikum jasně dané: ženy. Takže tento program by měl IMHO jít na nový budoucí kanál Prima Klub – co dělá tady, netuším – úterý ve 21 (24.2?)

Kde skončí seriály nakoupené v zimě?

Zde je jejich výčet – a že to není špatný výčet
Futurama, Family Guy, 30rock, My name is Earl, HIMYM, Chuck, Eureka, Big Bang theory, The Office US, Lipstick Jungle, Gossip Girl, Pushing Daisies

Zatím převládá předpoklad, že většina/všechny půjdou na nové kanály – Prima Cool (pro muže) a Prima Klub (pro ženy). Rozhození je zatím ve hvězdách.

Popravdě nechápu Xté opakování seriálu Přátelé. Do jejich času mohli nasadit HIMYM, který si získal nálepku Noví přátelé. Bylo by to rozhodně lepší než ještě více rozmělňovat (ne)vtipnost tohoto seriálu.

Vzkaz pro primácké šéfy: serete me :)

Publikováno: 17.02.2009 14:22
Knedle

Související články

blog comments powered by Disqus