3tecky.cz /strana 20/

Seriály v TV: pondělí (prosinec 2008)

Prošel jsem dnes, 1.12.2008, televizní program našich českých celoplošných televizí: ČT1, ČT2, Novy a Primy, a vypsal jsem si všechny seriály, které nám tyto naše televize nabízejí.
Totéž se pokusím udělat i pro ostatní dny v týdnu a nechám se překvapit, jak zajímavé to budou počty. Mým zdrojem je \tv.sms.cz\ s jeho filtrem seriály – takže případné reklamace prosím na ně :)

Dnes je to tedy první z osmi chodů (7 dnů a finální souhrn)

První výčet a statistika následuje…

 »»»
tagy:
Publikováno: 02.12.2008 00:32
Knedle

JS vs jQuery: Ajax #1 - změna obsahu tagu

Jedná se o nejjednoduzší a asi obecně nejpoužívanější Ajax. Uživatel/čtenář stránek klikne na příslusný element – nejčastěji odkaz, obrázek či tlačítko a tím se změní část zobrazené stánky, aniž by se celá znovunačetla (reloadla)

\„Imho .(In My Humble Opinion – podle mého skromného mínění)\“ každý tohle již někde potkal – příkladem jsou třeba odkazy nad vyhledávacím políčkem úvodní stránky www.seznam.cz – Internet, Firmy, Mapy, Slovník a Zboží.

Je to efektní a je-li \„to vhodně použité .(jak nějakou ajax prasárnu najdu, doplním sem)\“, je to i užitečné; usnadníte uživateli stránek jeho \„práci\“ na vašem webu…

 »»»
tagy:
Publikováno: 30.11.2008 00:31
Knedle

JS vs jQuery: Textarea { height: auto; } / automatická výška

Textarea a její ideální výška na příslušné stránce webu pro mne byla vždy problém. Již z principu je trefa do správné velikosti tohoto formulářového prvku boj s větrnými mlýny. Pro uživatele nepsavce je téměř vždy příliš velká a zabírá místo; uživatel grafoman však stále spílá nad její malou délkou.

Sám jsem se ustálil na velikosti 5 řádků, pokud krom textarey (textarei?) je na stránce ještě nějaký informační obsah.

Ideálním řešením by bylo využítí CSS stylu height:

textarea { height: auto; }
\\---

Avšak tahle definice nefunguje, a je otázkou zda fungovat \"někdy bude .(treba v CSS3)\" nebo je to už \"z principu nemožné .(nezkoumal jsem logiku)\".

Rešením je tedy použití JavaScriptu...
 »»»
tagy:
Publikováno: 28.11.2008 00:45
Knedle

Smarty základy

Potkat tak před půl rokem web \Smarty v PHP\ a ne až dnes… A to je to už dva roky starý web…
\„Tenkrát .(před tím půrokem)\“ jsem se \Smarty\ začínal a pídil se po polopatistických základních informacích pro Smarty začátečníka; nejlépe v češtině.

Na této stránce tedy najdete základní informace o šablonovacím systému Smarty. Je to (dle slov autora) část překladu oficiálního tutorialu. Vytvořil/přeložil jej (podle datumu podledních novinek) za 5 dní v září roku 2006 – a je škoda, že v něm nepokračoval i nadále.

Nicméně i tato malá část tutorialu vás uvede do úplných základů Smarty a ten kdo se Smarty chce začít, měl by si tyto stránky celé pročíst; nezabere to tolik času a informační hodnota pro začátečníka je IMHO vysoká.

Publikováno: 26.11.2008 21:17
Knedle