3tecky.cz /strana 9/

jQuery - IE6 alert - web co nemá rád IE6

Pokračuju ve vystavování jQuery funkcí, které jsem si vytvořil pro tento web (a samozřejmě i ty ostatní). Konečně jsem se dokopal k tomu, abych vytvořil funkci, která při zobrazení webu v Internet Exploreru verze 6 vypíše hlášku, že tento prohlížeč je naprd a nabídne ke linky ke stažení ostatních – novějších – prohlížečů.

 »»»
Publikováno: 12.04.2010 14:19
knedle

jQuery - předchozí/další stránka na webu pomocí šipek

Opět další kousek pro (snad) intuitivnější pohyb po webových stránkách. Minule jsem dával k dobru jQuery kód vytvářející \RELativní odkazy ze stránkování\ – jsou součástí i této mé jQuery funkce: Page Key Navigation (navigace pomocí šipek /kláves/).

Podobnou funkčnost můžete potkat například při prohlížení fotek na Facebooku – šipkami vlevo nebo vpravo se zobrazují předcházející či následující fotky v právě prohlíženém albu.
Tato funkce je více obecnější – posun se děje vždy o celou stranu.

 »»»
tagy:
Publikováno: 30.03.2010 17:51
Počet komentářů k tématu: 5 (zobrazit)
Knedle

Nákup iRobot Roomba 560, Amazon, Shipito

Jak jsem na facebooku slíbil, je to tu: nákup krok za krokem, časové úseky, utracené částky, strasti, problémy i jejich řešení a k tomu i nějaké ty fotografie. Aneb jak jsem si koupil robotický vysavač značky iRobot z Ameriky…

 »»»
tagy:
Publikováno: 25.03.2010 18:17
Počet komentářů k tématu: 11 (zobrazit)
Knedle

QR code - zatím jen zábava

<img src=\„http://­qrcode.kaywa.com/im­g.php?s=6&d=h­ttp%3A%2F%2Fwww­.legie.info\“ alt=\„qrcode\“ class=\„fr\“ alt=\„QR Code – url\“ title=\„QR Code – url adresa\“ /> Když jsem poprvé potkal barcode, a mohl to být přímo typu QR Code, docela mě to nadchlo. Informace ukrytá ve změti černých a bílých ploch, skrytá, ale zároveň \„jednoduše\“ zjistitelná, mi připadala jako využitelný nápad. Ten pocit trvá; QR Code a jeho bratříčci mě stále okouzlují. Bohužel však stále marně přemýšlím, jak bych jej smysluplně použil já…

 »»»
tagy:
Publikováno: 22.02.2010 18:12
Knedle