Jak odstranit Security Tool

Sdílet

<a href=\„http:/­/www.pixmac.cz/fot­ka/medical-red-cross-sign/000012130287\“ title=\„medical red cross sign fotografie\“><img src=\„http://­s3.amazonaws.com/pix­mac-thumbnail/000012130­287.jpg\“ title=\„medical red cross sign\“ alt=\„medical red cross sign fotografie\“ width=\„170\“ height=\„127\“ class=\„fr\“ />

Security Tool je šmejd, co se tváří jako antivir a neustále vás upozorňuje, ze jste HOOOOOODNĚ zavirovaní. Ted nevím, zda je to opravdu nejaký software, ale takto kreténskou kampaň by snad seriózní firma nemohla vytvořit a spustit, nebo jen (a k tomuto se přikláním) prostě vir, spyware, trojan či jinej nebezpečnej program. Tak či tak Security Tool je Šmejd z velkym Š, kterej neskutečně otravuje a není tak snadné se jej zbavit…
…což jsem na jednom PC bohužel musel.

Příznaky

Na vašem pc se neustále objevuje okno, ve kterém jste velkými červenými písmeny informování, že váš počitač je zavirován. I když tuto informaci přečtete okno zavřete, za chvíli vám na obrazovce svítí znova.

Z vaše plocha vypadá \„vyčištěná\“ – žádné vaše ikonky, žádné pozadí. Pokud jste všimaví, tak po startu windows se se nejdříve načte vaše stará plocha i ikonkami, ale pak to \„blikne\“ a plocha je čistá. Je to identifikator toho, ze neco si s vasim PC hraje.

Nejdou vám spustit některé programy – na PC, kde tento šmejdm, mi ST blokoval prohlížeč Google Chrome s tím, že je v něm vir… Také mě znemožnil se dostat do Správce úloh (kde jsem se chtěl podívat na procesy); trojhmat CTRL ALT DEL dokázal ST odchytit a před systémem blokovat. Internet explorer spustit šel…

Také mi zablokoval instalaci čehokoli nového (chtěl jsem zkusit antivir, antispyware…)

Nicméně to otravování svými okny je asi nejhorší…

První pomoc

Následující 3 body nejsou komplexní odvšivením počítače s tímto problémem, ale pomůžou vám jej dát do použitelného stavu

1. Restart do nouzového stavu

Do nouzového stavu systému Windows (XP určitě, u Vist či 7 si nejsem na 100procent jist) se dostanete tak, že při startu počítače, před startem systému (windows) budete mačkat klávesu F8. Start systému se zastaví a nabídne vám možné volby spuštění systému. Jeden z nich je Nouzový stav, druhá možnost je pak Nouzový stav se sítí. Jeden z nich vyberte.

2. vyhledání a odstranění programu Security Tool

Po nastartování Windows v nouzáku vyhledejte soubor \„Security Tool.lnk\“ nebo \„SecurityTool­.lnk\“ (teď nevím, zda měl či neměl mezeru). Bude buď na ploše uživatele u nejž byl problém, nebo na ploše všech. Osobně jsem našel tyto soubory 2 – jeden byl \„na plose\“ druhý pak v \„Programech\“ v nabídce start.

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte \„Vlastnosti\“. Zobrazí se okno, kde v kolonce \„Cíl\“ uvidíte adresu souboru, což je náš nenáviděný Security Tool. V mém případě to byl soubor ve tvaru čísel (např. 4345645634.exe) umístěny v adresáři shodného názvu (tj. 4345645634). Celé to pak bylo v nějakém Application Data.

Tento adresář/soubor vyhledejte a smažte.

3. Restart a odvšivení

Restartuje PC a nechte jej naběhnout do normálního stavu. Security Tool by uz neměl otravovat. Pokud máte antivir, aktualizujte si jej a spusťte ho. Pokud nemáte, sežeňte si nějaký – zdarma jsou například Avast HOME(cz), AVG FREE(cz) nebo Microsoft Essential(en). Předpokládám že naleznou nejaké nebezpečné soubory, které byly součásti Security Tool a ty nechte odstranit.

Pokud v bodě 3 budete mít opět problémy se šmejdem Security Tool (tj. nepodařilo se nám v bodě 2 odstranit ten správný spouštěný), obraťte se na forum.viry.cz – tam vám pomohou se toho hajzla zbavit.

Tohle není komplexní řešení problému Security Tool

Tím, že jsme smazali jeden soubor, jsme se nezbavili všech následků činnosti tohoto viru. DOPORUČUJI obrátit se na \fórum na serveru viry.cz\ a tak za pomoci rádců a jimi doporučovaných postupů a utilit svůj PC zcela očistit. To už ovšem není práce na pár minut, spíše hodin či dnů, protože často se čistící a informační procedury opakují, případně lehce obměňují.

tagy:
Publikováno: 11.11.2009 11:35
Knedle

Související články

blog comments powered by Disqus
Počet komentářů k tématu: 58
#1 Bobr

Díky za návod, potkala mě tato potíž a zdá se, že vše opět funguje jak má. Ještě jednou díky!

Reakce: #2 /ST/ = ZMRD
#2 /ST/ = ZMRD

#1 bobr: šmejs jede pojebanej ty vole ani hrát nemužu to je humus mě to píše že mám 2 trojáky a 20 dalších blbostí !!! bych je postřílel ty hajzly co to dělaj … ted se my to snaží vypnout Exploler

#3 Dík

Dík já se toho zbavil podle tvího návodu seš machr největší

#4 Dan

Dik za pomoc:-D skousel jsem to tak jak si to popsal ale nejak moc se neviznam v tom a zasekl jsem se v tom bode jak si psal ze ten soubor mam najit v C:...... all users/a pak uz jsem tam nic nemnel tak jsem to vratil do predchoziho nastaveni o den driv a uz mi to klape v poho:-D

#5 knedle

#4 dan: taky řešení – hlavně že se zadařilo

#6 tom

Děkuji moc!!! jsi fakt borec postupoval jsem podle toho, jak jsi psal a zatím se to drží!! díky moc

#7 d4v1d3k

čau a díky moc za radu zasek se už několikrát ale ty zmrdi to posilaj dal no nejsou to proste hovada kurvy.

Reakce: #13 a13
#8 liberál

Díky za pomoc,je to mrcha.Dočetl jsem se:Security Desktop Tool je aplikace určená především rodičům a zaměstnavatelům, kteří chtějí dětem či lidem na pracovišti znemožnit přístup k některým funkcím systému tak, aby nemohli s nastaveními nic provést. Mimo to je možné omezit i čas, v němž mohou být k PC přihlášeni, zabránit jim v přístupu do určitých složek a mnoho dalšího. Security Desktop Tool je zkrátka vynikající pomůckou pro každého administrátora počítače.
Opravdu znemožní přístup ke všemu.

Reakce: #10 knedle
#9 minato

taky jsem měl ten problém a navíc mi nešel odstranit protože složka data aplikací nebyla k nalezení pokud se vám to taky stane je jediná možnost jak se toho zbavit a to tento:

  1. řiďte se krokem jedna výše popsaným
  2. otevřete správce úloh a vytvořte nový účet.
  3. zkopírujte všechny vaše data do nového účtu včetně dokumentů.
  4. restartujte počítač opět do nouzového režimu.
  5. Přihlašte se pod novým účtem.
  6. Smažte starý účet a opět resetujte systém do nouzového režimu.
  7. Vyhledejte složku nejčastěji pod názvem data aplikací a vymažte ji zárověn odstraňte veškeré ikony jak z plochy tak i z nabídky start.
  8. Pokračujte dle návodu nahoře uvedeném.

tento návod je sice zdlouhavý ale díky tomu jsem se toho hajzla zbavil

Poznámka: Pokud máteinternet od UPC doporučuji používat jejich antivirus je asi zatím ten nejlepší co jsem zatím měl. Neboť má jako jeden z mála i funkci deep guard což je že pokud by se vám chtěl soubor podobný security tool dostat do pc upozorní vás na to že tento soubor obsahuje nebezpečí této možnosti.

#10 knedle

#8 liberal: bohužel zaměňuješ 2 různé programy. Security Desktop Tool je (dle všeho) normální prográmek upřesňující akce/možnosti/přís­tupy na PC různým uživatelům a určitě nemá radost z toho, že existuje výše zmíněný šmejd podobného jména – poškozuje mu to pověst.

#9 minato: díky za doplnění dalšího možného postupu, že by se ST od doby napsání článku \„vyvinulo\“ ? třeba to pomůže někomu se stejným problémem jako si měl ty

#11 Tommo89

#4 dan: Jak vratim pocitac do predchoziho nastaveni o par dnu zpatky???

Reakce: #12 knedle
#12 knedle

#11 tommo89: u me na win vista – start – programy – prislusenstvi – systemove nastroje – obnoveni systemu

XP to bude mit stejne nebo hodne podobne.

nebo si nainstaluj program CCleaner – najdes to tam pod Natroje – obnova systemu

Reakce: #58 Mio
#13 a13

#7 d4v1d3k: díky moc knedle, přesně stejný problém mám dnes na svém PC, ale mám win7 a F8 se tam před spuštěním vůbec nedostane. Normálně Windows naběhne, tak nemůžu udělat další kroky. Věděl by si prosím někdo rady?

#14 a13

díky moc knedle, přesně stejný problém mám dnes na svém PC, ale mám win7 a F8 se tam před spuštěním vůbec nedostane. Normálně Windows naběhne, tak nemůžu udělat další kroky. Věděl by si prosím někdo rady?

Reakce: #27 ?? #28 ??
#15 marena

díky diky díky udělal jsem tak jak je napsáno a vypadá to dobře

#16 Daniel a Šárka

Postupovali jsme přesně podle návodu a vypadá to, že to dopadlo dobře. Máme Visty, virus Security tool se nacházel v adresáři Program Data. Ten se v průzkumníku Windows explorer najít nedal, ale pokud se klikne pravým tlačítkem na ikonku Secuity tool v Programech pod nabídkou Start a zvolí se možnost \„otevřít v umístění\“ (nebo tak nějak podobně), adresář Program Data se objeví a Security tool v něm. Díky

#17 jiraq

Tento stejný problém postihl i mně, mám Vistu a postup byl stejný, jen mi to nešlo přihlásit se do nouzového režimu přes NOUZOVÝ REŽIM vždy se to seklo, zkoušel jsem to přes všechny nabídky co mi to dalo abych se do nouzového stavu dostal šlo to jen přes REŽIM OBNOVENÍ ADRESÁŘOVÝCH SLUŽEB, po chvilce to naběhlo do nouzového režimu a mohl jsem mazat zástupce Security Tool na ploše,potom jsem dal v MOŽNOSTECH SLOŽKY, ZOBRAZOVAT SKRYTÉ SOUBORY A SLOŽKY kde jsem našel složku pod číselným názvem jako např. 4458647 nevím to už přesně a celou složku jsem vymazal. Restartoval počítač a bylo vše jako dříve, díky moc za recept, budu si ho pamatovat hodně dlouho

#18 Keity

naprostá bomba.moooooc díky. zachránil jsi můj PC od toho …JSI BOREC. díky za nápovědu

#19 knedle

#17 jiraq: diky za alternativni postup k vistam

#20 vondrisek

hej dobre ty…diky moc 5 dni sem si stim lamal hlavu a koknu sem a je to tak lechky moc ti dekuju hej.....

#21 vlasus

Také jsem toho zmrda chytil,podařílo se mi zbavit poměrně jednoduše 1.uvést PC do nouzového stavu 2.vybrat obnovení systému 3.obnovit PC do posledního bodu obnovení 4.po obnovení se PC restartuje samo pokud né tak ručo nevytvářejte nový účet jak to píše kolega, zbytečně zatěžujete HD a vir přetrvává v PC

#22 jirik

Dik za pomoc s tímhle parchantem. Provedl jsem vse dle tohoto návodu a je to v pořádku.Díky díky díky

#23 Aneta

Jde to jednoduse: ikona security tool na plose – vlastnosti – podle cile najit v souborech – pravy klik tlacitkem mysi na slozku – prejmenovat slozku i vsechno co se v ni nachazi(jakkoliv) – restartovat pocitac – stahnout si program z www.malwarebytes.org nebo jiny na odstraneni zbytku viru z pc

Reakce: #42 Vlčák
#24 pitr

Díky moc zatím to vypadá, že se zadařlo.

#25 peto

Hele lidi vypisujete tu strasne dlouhe a zlozite věci .Nejjednoduchsi je dat PC do Nouzoveho stavu se sítí ,otevřít si internet,stahnout si program Spybot-Search&Destory 1.6.2 ,nainstalovat a pak jen odkliknout zkontrolovat pc a po dokonceni kliknout na opravit ci jak to je napsaný nahoru. a pak jen restartovat pc a slape jak nový =) ale najlepsi je ten program mit nes je problem a raz do tydna dat pc precistit .to je us asi vsechno .

VELKOU POKLONU PANE SKLÁDÁM VÁM :) ne vážně díky, nikde mi nikdo neporadil, tak jako ty tady !!! jednoduchý, stručný a především i počítačovým blbcem jako jsem já pochopitelným !!! vir je v čudu NB jede jak \„za mlada\“ :-D ještě jednou díky moc !!! Kopr89

#28 ??

#14 a13: mě SE po MAČKÁNÍ F8 TAKY NIC NESTANE CO MAM DĚLAT????? PORADTE PREDEM DĚKUJI

#29 ???

LOL VYMAZAL SEM HO V NOUZOVÉM REŽIMU UPLNĚ ZE VŠEHO A KDYŽ SPUSTIM PC NORMALNE TAK MNA ZASE ZAČNE OTRAVOVAT PROSÍM POMOZTE MĚ !!!!

#30 ?,

už sem v klidu musil sem obnovit cely system ale rady dobre

#31 Dickson

moc vam dekuju za navod. jenze ja ten program ani nestahoval on se mi tam objevil sam.

#32 sue

taky moc děkuju, sama jsem byla na nervy a nevěděla co dělat.. teď je pryč! snad :-)

#33 Kikisek

Ahoji, jsem v nouzovem rezimu, a davam vyhledat security tools a hledam na plose a vsude a ten program tam proste nemuzu nikde najit :( poradite mi nekdo prosim?

Reakce: #34 knedle
#34 knedle

#33 kikisek: obrat se na www.viry.cz/forum – tam ti poradi jiny postup

#35 Nas-Rat

hej káři i s timdle se dá hrát >>> dejte Ctrl + Alt + Del ; ukončete jeho proces ; Soubory >>> Nová úloha tam napište \„cmd\“ vyskočí vám okno do něj napište \„control\“ a pak si třeba najděte to nejtvrdší porno nebo to dál řešte na nakaženym PC

#36 hybros

ST je ta nejvetsi sracka !!!! nemuzu spustit skype nic sere me to!!!

#37 hybros zas

Dekuju ti moc .. Ten hajzl je v prdeli moc díky díky .. Bez tví stranky bych byl pekne v riti .. este jednou díky!

#38 Maty

Prosím pomoc, taky se pokouším odstranit Security Tool, našla jsme ho ve složce Application Data, když ho dám odstranit tak mi to vyhodí že nejde odstranit, přístup odepřen. Co s tím?

#39 Maty

Povedlo se, jupí. Návod moc pomohl, dík za něj.

#40 Domco

Diky moc my to pomohlo ja som to nasiel v App Data/Local

#41 Romek

čau měl jsem stejnej problem tak jsem nacet tyhle stranky a mrkl na navod ale uz bylo pozde tak te to necham na zitra… tak sem to vypnul vyspinkal se a rano ze teda toho hajzl smazu zapnul jsem pc a byl uz pric nic me to nehlasi nic to pome nechce… takze… asi sem tonejak haluzve smazal nebo se jen schovava :D a tet name vybafne…

#42 Vlčák

#23 aneta: Super a jednoduchý trik a pro jistotu jsem ještě na topustil Spybot-Search&Destory 1.6.2 a zdá se, že vše je OK…ale byl to pěknej šmejd…vůbec mě nechtěl pustit do nouzáku…ámen

#43 nokia48

Cau lidi nemužu ten program podle toho návodu najít pls piste nokia48@seznam.cz

#44 Holby

#17 jiraq:čau hele já tu složku stejně nemuzu najít pls porad

#45 ozzy

cus odstranění- start,programy,i­kona security tool,klik pravym,vlastnos­ti,najít cíl,a odstranit- 45....... .exe me to tak šlo (jo a nemusíte to dávat do nouz stavu:-D)

#46 Bori

#9 minato: Nazdarek, tak ja som sa toho svinstva zbavil cez zalezitost : SUPERAntiSpyreware. Odporucam :)

#47 sob

Ja to vyresil tak,ze pri prihlaseni do PC naskakovali ruzne programy atd a nez se stihl zapnout SECURITY TOOL tak jsem otevrel spravce souboru a tam pak ukoncil jeho proces a pak uz jsem ho jednoduse smazal ze slozky kde byl ulozen a antvir ESET SMART SECURITY 4 odstranil zbytek viru co nasel v PC. Myslite ze to staci? A co vubec dela tn security tool?Jen otravuje? Bo neco vic? Si tvori zadni vratka,kopiruje hesla? Diky

#48 Danni

Díky moc za návod. Jsi BOREC!!! Zápasila jsem s tím celý den, ale tohle byl jediný způsob, který zabral!

#49 Ivka

Mne to vobec nejde odstranit ani podla navodu :(

#50 Tomáš

Čaute.Něco podobného se mi stalo.Je to asi nová verze a jmenuje se to system tool.Omezuje vám to uplně všechno kromě internetu který je pomalý.Nemůžete spustit hru, otevřít obrázek atd.A navíc vám to hodí modrou plochu s jedničkami a nulami kde je napsaný výhružný text.Nevím jak se toho zbavit.Odstranil jsem to celkem ,,po haluzi,,.Nejprve jsem smazal system tool z plochy a pak si všude vyhledal F3 ten system tool a application data.Vše jsem smazal a nic.A pak asi po čtyřech dnech jsem zapnul počítač, a vypnul.Pak jsem chvíli počkal, zapnul a system tool už nebyl.

#51 lukas - pozor dalsi hrozby v souvislosti se securi

stalo se mi to dnes, security tool delal ze kontroluje soubory, ale po nalezeni tech kvant viru to chtelo koupit licenci aby to smazal, ale ze je mozne se zbavit hrozeb online, coz mi to doporucovalo, ja duverive klikl, a uz mi to stahlo dalsi sracku, ,,think point\" a ta zpusobila kontrolu souboru pri kazdem spusteni systemu. behem te kontroly ale bylo mozne spustit spravce uloh a zrusit ten proces, jenze mi nenabehl windows, ale to nevadilo protoze v nem mi stejne security tool nic nedovolil, ani obnoveni systemu, a dokonce ani smazat security tool. takze jsem obe sracky vymazal pres spravce uloh jeste pred tim nez nabehl windows v plne krase.

#52 DNM

Díky moc za pomoc, problém je vyřešen´. Ve WIN7 se do nouzového režimu dostanete ne opětovným mačkáním, ale držením klávesy F8 ihned po startu. Ještě jednou díky.

#53 Ivuso

Dakujem , si fakt super, prestne podla toho navodu som to spravil a je to super , ten vyjebany program , ma nepustil k nicomu , ani na net , fakt DAKUJEMM

#54 Dawe

no tak ten Security Tool je pěkná kravina zasraná nebejt týhle stánky tak jsem upe v prdeli TVL kdo tohle vymyslel !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!

#55 edge

Ten Security Tool je riadny crep...... som ho uz mal a ja som si ho odstranil podla tohto navodu.si fakt macher!!pravidelne kontrolujem pocitac anti-malwarom :D

#56 Eva

Můj počítač má problém přepnout se do nouzáku… Mám XP, mačkám to F8, vyskočí na mě nabídka 4 režimů no ale ani jeden není nouzový nebo Nouzový se sítí…

A když si tu složku najdu normáln, ne v nouzáku, tak mi nejde smazat, jelikož přístup byl odepřen…

#57 Maco74

Dakujem pomohlo to podla tvojho navodu.

#58 Mio

#12 knedle:Ja mam vistu home remium a dostal sa mi sem ten posrati security tool myslel som že mi vystreli dekel na hlave stoho …postupoval som ako si hovori a nejak som sa nikam nedostal ale to je skor mojou neskusenostou s pracou z pc no ale potom zničoho ni to zamna vyriešil windous defender a všetko je o.k tak že chcem le povedat ak to niekomu pomože a ma vistu home premium tak windous defender to zavas vyrieši…

#59 MisouK@azet.sk

#58 mio:moj defender je zablokovany,tak ties antivirus aj spyboot,google chrome a firefox ties,explojer tiez zmatkuje.monytor ostal modry.tiez sa mi objavuje divny google otvarac.poradte dobry ludkovia.mam windows vistu home premium.