Prodám izolační dvojskla U=1,3 - update - prodáno

Inzerát již není platný

Opět se posunujeme dál k uklizenému dvoru a potřebujeme se zbavit zbytků oken, které nám tu od jejich výměny leží. Jedná se o termoizolační skla od firmy http://www.izolacniskla.cz/ (dle štítku – viz níže), která byla umístěna v \„klasických panelákových\“ typech oken.

Pokud se nám je nepodaří prodat, plánujeme z nich postavit pařeniště nebo skleník. Jenže jeho stavba není časově možná letos, takže by nám tu strašila delší dobu…

Nemáte zájem o skla, zbytky oken?

Všechny okna/skla prodána; únor 2014

 »»»
tagy:
Publikováno: 23.04.2012 21:04
Knedle

Hlas (1. finále) vs Playlist Radiožurnálu

Možná někteří vědí, jednu svou stránku zde na třech tečkách jsem věnoval \identifikaci playlistu Radiožurnálu\. Aktuálně je identifikováno přes 500 skladeb. A protože drtivou většinu z nich jsem do db naházel sám, při čtení songů pro první finálové kolo Hlasu mi připadaly názvy povědomé.

Zda jsou to dobré nebo špatné písně nechám na vás, ale mám jejich seznam s informací, zda je hrána na Radiožurnálu

soutěžící interpret – song playlist Radiožurnálu
Markéta Poulíčková Anastacia – Left Outside Alone ano
Jakub Pohle Hinder – Born To Be Wild ne
Kristína Zakuciová Lady Gaga – Bad Romance ano
Daniel Mrózek Robbie Williams – Angels ano
Veronika Vrublová Bon Jovi – It´s My Life ano
Barbora Švidraňová Adele – Rolling In The Deep ano
společná Tina Turner – The Best ano
Kristýna Daňhelová Kelly Clarkson – Stronger ne
Nikoleta Spalasová Beyoncé – Halo ano
Juraj Zaujec Team – Držím ti miesto ano
Adam Koubek Seal – Kiss From A Rose ano
Michal Chrenko Aloe Blacc – I Need A Dollar ne
Anna Veselovská Christina Perri – Jar Of Hearts ano
společná September – Chat The Fuss ne

Ze 14 songů je jich v playlistu Radiožurnálu 10 z nich.

Co z toho vyplývá? Nic, je to jen informace :)

Doba vzniku první verze tohoto blogpostu: 27:07 (h:m:s)

Publikováno: 07.04.2012 13:33
Knedle

Tvorba a správa seriálového webu jednou osobou (Hra o trůny)

Fantasy série Píseň ledu a ohně patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Tři ze čtyř (do češtiny přeložených) knih (tj. 6 knih – každá kniha byla tehdy rozdělena do dvou) jsem přečet ve svém mobilu nebo stařičkém PDA Palm III. Pak jsem si koupil čtvrtou knihu (česky tedy 7 a 8 díl) a poprvé tak četl \„papír\“ a zpětně dokoupil 1–6.

Když jsem se dozvěděl, že HBO koupilo práva na tuto epickou ságu, těšil jsem se jako malé dítě. Pak přišla ještě jedna informace, snad to bylo potvrzení, že se točí pilotní díl a já obratem ještě stejný den zabral obě nejrozumnější české domény k seriálu – anglický a odhadovaný český název seriálu: www.gameofthrones.cz a www.hraotruny.cz.

Ale jde web o seriálu dělat v jedné osobě?

 »»»
Publikováno: 29.03.2012 01:55
Knedle

Informační wikiweb vlády (idea)

Problém této vlády, tedy nejen této a nejen vlády, prakticky všech (politických) subjektů je špatná komunikace s občany/voliči. Ne, že by zcela nekomunikovali, ale jejich komunikace je jen nárazová: řešená přes média (noviny, televize, rozhlas…) a otázky, které v nich zodpoví jsou další den nahrazeny novějšími informacemi a tak se jejich odpovědi i nové otázky ztrácí. Pokud používají internet – své weby (blogy, oficiální stranické stránky…), tak jejich vyjádření k tématu jsou většinou jen úzký tunel informací \„jak to vidí oni\“…

Hodně mě vadí, že pokud potkám téma, kterému nerozumím a chci jej pochopit, musím relevantní informace složitě dolovat z internetu. Zorientovat se, kdo je pro a proč, kdo proti a z jakých důvodů, jaké jsou hlavní možnosti a jaké to všechno má souvislosti, je tudíž pro jedince strašně náročné. Drtivá většina (včetně mě) to vzdá a tak jeho názor na to téma je pak tvořen jen tím, kterému politikovi jeho slova věříme.

A přitom web je ideální nástroj ke komplexnímu sdělení informací – neomezený prostor, názornost (obrázky, videa…), jednoduché provázání tématů, jednoduché \„důkazování\“ pomocí odkazů na jiné internetové zdroje…

Odstartování tohoto dlouho plánovaného postu bylo spuštění \„informačně politického\“ webu www.demagog.cz (inspirován 2 roky starého slovenského projektu www.demagog.sk). Co z něj může vyrůst si můžu představit z jeho slovenského předchůdce – takže palec nahoru. Tento web tedy může napomoci se lépe rozhodnout \„komu jeho slova věřit\“.

Co bych tedy chtěl? Co mi to vlastně schází?

 »»»
tagy: ,
Publikováno: 08.03.2012 22:22
Knedle