Návod: reklamace Kindle (po záruční době)

Svůj Kindle 3 jsem nosil poslední rok a čtvrt stále s sebou. Nosím jej umístěn v takové té pánské kabelce přes rameno. A protože tam vleze přesně, tak je bez obalu.
V půlce ledna jsem jej vytáhl v hospodě a chtěl si s ním ukrátit chvíli čekání. Hodně jsem byl tehdy – jak to popsat – nasranej? vystrašenej? zklamanej? No to je jedno – prakticky ihned jsem myslel na to, jak to budu, se svou pseudoangličtinou řešit s podporou Amazonu.

Již dříve jsem četl jiné reklamace kupců kindle a tak jsem se vlastně ani moc nebál, že by v ní byl nějaký problém – jen to vykomunikovat:

 »»»
tagy: ,
Publikováno: 27.01.2012 23:38
Knedle

Ebook bestseller: Jiří Kulhánek - Vyhlídka na věčnost?

Ještě než vyšel nový Kulhánek – \Vyhlídka na věčnost\ ptal jsem se nakladatele – Crew – na jeho facebookové stránce, zda vyjde i e-book, případně zda vyjde třeba i později.

Důvod dotazu byl jednoduchý: byl jsem přesvědčen, že kdyby vyšel ebook s papírem zároveň, byl by to první opravdový ebook bestseller na českém trhu. Byl (a) jsem přesvědčen, že ke \„kulhánkovců\“ patří výrazná většina majitelů čteček, tabletů a smartphonů – to jsou většinou geekové a ti mají rádi fantasy/scifi literaturu…

Odpověď jsem dostal negativní v obou případech = žádný oficiální ebook.

EDIT 23.4.2012: ebook se prodává http://www.palmknihy.cz/web/kniha/vyhlidka-na-vecnost !!!

Protože jsem se chtěl o mé domněnce přesvědčit, vytvořil jsem anketu na tohle téma. A jak dopadla?

 »»»
Publikováno: 23.11.2011 23:42
Knedle

Zaplacení faktury pomocí QR code (idea)

Při včerejším placení faktur ve mě hlodala myšlenka, že bych je chtěl (ač nerad, ale prostě musím) platit nějak snadněji. Mám sice platby usnadněné pomocí šablon/vzorů, ale i tak při platbě musím udělat asi deset různých úkonů na třech zařízeních (klávesnice, myš, mobil).

Co takhle to zjednodušit a použít jen jediné z nich? Ano – chytrý mobil by na to stačil – za využití QR code a použití mobilní bankovní aplikace.
A jak jsem se díval po netu, tak rozhodně nejsem první s touto myšlenkou… …jen jsem nenašel zmínku, že by ji už někdo někde měl zprovozněnu; pokud tomu tak je, směr komentáře.

A teď jdeme na to mé snění…

 »»»
Publikováno: 29.09.2011 23:58
Knedle

Kauza: Sazka / já těm číslům nerozumím

Pokusil jsem se dohledat informace – čísla, abych porozuměl tomu, jak se mohla z principu nepotopitelná společnost dostat až k insolvenci.

Proč nepotopitelná? Princip sazky, respektive její (asi?) nejvýnosnější hry Sportky (tradice a největší výhry…) je vychytralé:
v závislosti na tom, kolik lidí vsadí poslední kolo, a v závislosti na vyplacených výhrách zvednete o zisk hlavní jackpot, vyšší jackpot zláká více sázejících a tak furt dokola.
edit: teď jsem v tv viděl graf, kde týdenní tržby Sazky v prosinci 2010 byly mezi 80–100mio (tj. téměř 400mio za měsíčně… = +4mld ročně…)

Máme tu tedy něco jako peněžní perpetum mobile. Sem tam se možná zakucká, ale běží od roku 1993 (tento typ s jackpotem z minulých kol), respektive od roku 1957.

Říká se, že jí zlomila vaz stavba Sazka arény, na kterou se vybodl stát a tak ji Sazka musí zaplatit celou sama. Po sem dobrý, ale ty čísla mě furt nesedí…

 »»»
tagy: , ,
Publikováno: 19.05.2011 01:11
Knedle