Seriálová sezóna #2

Sdílet

Na řadě je opět drobné shrnutí, co za seriály jsem sledoval či ještě sleduji – první polovina roku 2010. Celkem jde o 7 8 seriálů – ovšem ne vždy sledované ve stejný čas: v nejvytíženější týden jsem jich dával myslím 5, aktuální týden to jsou jen 4 (Lost, V, FF, Mentalist). A to se dá :)

S jednou výjimkou seriály stahuju z dostupných zdrojů a snažím se k nim sehnat titulky. Pro pochopení děje epizody sice titulky nepotřebuji, ale přece jenom mám rád kompletní přehled – což mi má angličtina neumožňuje; třeba v Lie to me nebo Burn notice je tápání ve smyslech vět nahouby… A které to jsou?

Burn Notice / Status: Nežádoucí

Stálice a NO 1. mého seriálového žebříčku. Seriál, kterému jsem zde na blogu dal už dva články a třetí bude co nevidět následovat už \také existuje\, takže jen telegraficky:

Ukončena 3 série – schválené další 2 série – sezóna série 4 začne za necelý měsíc – Prima Cool odvysílá další sérii – titulky na díl nejsou rychle k mání :/

Mentalist / Mentalista

V perexu zmíněná výjimka: tento seriál každé pondělí sleduju na Nově. Mám pocit, že jsem nevzládl jen jeden díl. :)
Sice jsem asi týden před odvysílání prvního dílu (listopad 2009) narazil na kompletní dvdrip první sezóny, ale odolal jsem a nechal Novu, ať mě přesvědčí, že tento seriál stojí za to sledovat. Jak se jí to povedlo? (respektive nejen jí)

První díl mě bavil, představovačka Patricka Jane byla cool (žena zavraždila manžela, bo zabil jejich dceru). Pak mě díl od dílu seriál bavil méně a méně – všechny byly předvítatelné, ještě v první třetině jsem správně odhalil vraha… Hlavní záporák Red John dostal v této sérii velmi málo prostoru – snad jen 4 díly se motaly kolem něj!? Ale ke konci se úroveň zvedla a opět se odhalovalo až v posledních minutách. Takže nakonec fajn.

Seriál táhne Simon Barker jako P. Jane. Podobných typů mezi kriminalisty moc není – mění totiž polohy – jednou je hračička, podruhé cynická krysa, jindy namyšlený floutek… Což je největší klad, protože ostatní postavy jsou zcela bez vývoje – séfka týmu Lisbonová (film Vertical Limit, seriál Prison Break) je na Janeho furt nasraná a vyvrací oči v sloup, Cho si dává na pozor a moc bere vše s rezervou, Rigsby se nechá do všeho navrtat a van Peltová je prostě studenej čumák v opozici. Vlastně celý tým mi od začátku neseděl, ale nyní jsem si už na něj zvykl.

Příští týden pokračuje Nova ihned prvním dílem 2 série – což je super. Sice nevím, zda jej o prázdninách přeruší, jak je blbým zvykem, ale co už. Pokud ano, seženu si rozkoukanou sérii jinde, ty dva měsíce asi nepočkám. Prý je tam více Red Johna, takže se těším – souboj s tímto padouchem dává seriálu šťávu.

Lie to me / Anatomie lži

Seriál aktuálně v neděli dává Prima a kdybych neměl už shlédlou druhou sérii, určitě bych jej sledoval. Jenom škoda toho vysílacího času…

Tim Roth je bůh. Z tohoto můžete usuzovat, proč jsem LTM začal kdysi sledovat. Tohoto herce miluju od doby jeho \„hotelového pikolíka\“ ze Čtyř pokojů. A samozřejmě nesmím zapomenout na Legendu o 1900.

Před prvním dílem jsem zhruba tušíl o co v seriálu půjde, ale oproti Mentalistovi se mi ihned zalíbil tým okolo Dr. Cal Lightmana: Ria Torres s přirozeným nadáním, Dr. Gillian Foster (Muži na stromech) ač má za úkol mírnit Cala, sama toho hodně dokáže. A pak Eli Locker s úchylkou mluvit jen a jen pravdu :) A ještě musím vzpomenout Lightmanovu dceru – ta holčina se mi v seriálu strašně líbí…

V druhé sérii týmu přibyl bouchač FBI agent Ben Reynolds (Pohotovost), který krom fyzické námahy pak má za úkol Cala také brzdit – z pozice zákona :)

Díly většinou byly shodného vzoru: 2 různé případy, kdy se vždy tým rozdělil na dvojce a každá ten svůj vyřešila. Kupodivu u mně tato dvojitá linie měla za následek rozmělnění děje a tak se mi více líbily ty díly jen s jedním případem – Irák, pán v traktoru, sériový vrah s napodobitelem…

Pokračování 2. sezóny se spustí 7.6.2010 – těším se!

Prima web: http://www.iprima.cz/porady/anatomie-lzi

Lost / Ztraceni

Máme před s sebou finále celého seriálu – poslední dva díly , které budou o 20 minut delší než klasická délka dílu – fajn…

Titulky na tento seriál jsou vydány prakticky do 24 hodin, vetšinou dříve; takže v den co si díl seženu, můžu si jej shlédnout s plným porozumněním (tímto děkuji překladatelské­mu týmu)

Nejsem LostManiak, ale prostě to musím vidět až do konce. Jen se bojím, že některé otázky budou vyřešeny stejně jako \„šepot\“ :/

AXN nyní myslím dává 6 sérii, Nova skončila 4 sérií (nova cinema) a další práva na odvysílání nekoupila. (nebo tak nějak)

FlashForward / Vzpomínka na budoucnost

Říkalo se o něm, že je nástupce Lostu – proč? Několik prvních dílů se vyrojilo moře otázek, které nebyly další díl(y) zodpovězeny.

Zápletka seriálu je pro mě docela silná a kvůli ní jej sleduju. Také několik dílů bylo hodně povedených – ve stylu 24 hodin: pul hoďky se nic moc neděje a pak se to všechno zhroutí do super napínavé čtvrthodinky. Například, když jsem nadával, že přece nemůžou ignorovat jasnou scénáristickou díru s vraždou strýčka, vybruslili s této pozice (ovšem o díl pozdeji) velmi dobře. Poslední díl sice opět vidím krpu (spoil: baba uteče z vězení ale i tak stačí sledovat hl. hrdinu, který se dokázal ztratit celému FBI týmu… grrr)

Obsazení seriálu je rozhodně fajn – Shakespeare, Harold, Smíšek…

Byla by škoda, kdyby tento seriál po první sezóně byl zrušen – na což to bohužel díky slabší sledovanosti vypadá :(

update

tak seriál nám zrušili :(

V (2009)

Že přijeli hodní mimozemšťani? Kdepak, chtějí nás podrobit a pak sežrat. Nebo tak nějak. Teda v původním seriálů to tak myslím bylo :) Původní minisérii jsem kdysi sledoval snad na ČT a moc se mi líbíla. Skrytý boj proti emzákům na naší planetě, když vetšina obyvatelstva nic neví a záchrana světa padá na vaše bedra. Ano, seriál byl takový naivní, ale měl své kouzlo – však mrkněte se na youtube… (\v miniseries\)

Do boje se nám tedy nyní pouští agentka FBI Erica Evans (Juliet z Lost), kněz Jack Landry (4400) (a další) proti ještěrkám v čele s luxusní roštěnkou Annou (Firefly). Po několika dílech jsme kupodivu přišli o jednu hlavní postavu, ale byla nahrazena jinou – teroristou Kylem Hobbsem (něco v Drzé Jordan, Archanděl Michael v Xeně) a ten hezky tvrdí muziku :)
Televizní reportér Chad Decker balancuje na hraně kolaborace (bo tuší, že není něco v pořádku) a zapojení do odboje – a to je otázka, kterou bych si rád sledováním zodpověděl.

Po přestávce (týden či dva – podobnou měly i Lost a FF) se seriál vrátil s nebývalou kadencí a jeho díly měly lepší úrověň než ty před ní. Bohužel to vydrželo chvíli. Poslední dva díly už měly své velké líné mouchy…
nicméně doufám, že se opět v pondělí dočkám zajímavé podívané.

Následek je ovšem ten, že se opět neví, zda serál přežije svou první sezónu. Za mě: byla by jej škoda. Souboj s mimozemštany, který \„nejde vyhrát\“ – vyšší technologie, ještěrčí vojáci a tak :) – má svůj potenciál. A hlavně – dosud neukázali ještěrku v plné její kráse!

update:

Potvrzena 2 sezóna o počtu 13 dílů

Dexter

Náš nejoblíbenější sériový vrah. Zde jen stručně – série 4 měla geniálně slizkého protivníka a moc pěkný šrumec jak uprostřed tak ve finále.

Doufám, že až bude seriál pokračovat 5 řadou, že obecnou známost Dextera u Trinityho nehodí jen tak do koše, a ani nezazdí Ritu. To bych se nasral… (ve FF to vyřešili dobře, ale tady to podobně rozhodně nepůjde). Ideální by bylo, kdyby navázali minutu po ukončení 4 řady.

Michael C. Hall by už měl mít boj s rakovinou za sebou, snad by další řada mohla přijít brzo…

V tomto seriálu mám rád celé oddělení Miamy police – od Batisty počínaje až po úchyláka Masuku. V tomto se Mentalista s Dextrem nedá srovnávat; vlastně tyto seriály se moc srovnávat zatím nedají – Dexter má svou hlavní linku daleko více protaženu skrz všechny díly každé řady, zatímco Mentalista v jedničce byl jí jen oťukáván…

Update – Dr. House / House M.D.

Zapomněl jsem na Dr. House, jehož 6. sezónu jsem začal sledovat. Pak nastoupila přestávka a nyní nevím, zda pokračují další díly nebo ta divná přestávka… Ztratil jsem se.

PS: bannery serialu jsou prevzaty ze sekce \Yahoo TV\

Doba vzniku první verze tohoto blogpostu: 2:15:12 (h:m:s)

tagy:
Publikováno: 06.05.2010 16:18
Knedle

Související články

blog comments powered by Disqus